1399/03/04
نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی؛

عید فطر روز پیروزی فطرت بر طبیعت است

همزمان در جای جای استان خراسان شمالی نماز عبودیت و بندگی در اولین روز از ماه شوال اقامه شد.

عید فطر روز پیروزی فطرت بر طبیعت است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خراسان شمالی نماز معنوی و باشکوه عید سعید فطر در تمامی مساجد و همچنین صحن مصلی امام خمینی ره بجنورد با حفظ تمامی دستور العمل های بهداشتی برگزار شد.

مردم مومن و خداجوی مرکز استان خراسان شمالی در اولین روز از ماه شوال نماز عید سعید فطر را به امامت نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بجنورد اقامه کردند.

در این فریضه معنوی که ساعت 7صبح امروز(4خرداد) در صحن مصلی امام خمینی ره بجنورد برگزار شد مردم مومن و متدین مرکز باب الرضا-گنجینه معرفتها پس از طی یک ماه بندگی و عبودیت در مساجد و مصلی ها حضور یافته و نماز باشکوه عید را بجا آوردند.

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی در خطبه های نماز مرکز استان(بجنورد) با بیان اینکه دو مقوله طبیعت و فطرت شخصیت وجودی انسان را شکل می دهد بیان داشت: طبیعت انسان ذاتا سرکش و آزادی خواه است و در برابر آن خداوند یک قوه ربانی به ماداده که مایه کمال، رشد و تعالی روح انسانی است.

امام جمعه بجنورد اظهارداشت: انبیاء آمدند تا طبیعت ما را مدیریت و فطرت را شکوفا کنند چرا که طبیعت ما همچون غنچه ای است که با تابیدن نور انبیای الهی شکوفا می شود.

وی افزود: گناه همچون گلی است که مانع  از تابیدن انوار الهی به طبیعت آدمی شده و نخواهد گذاشت به گل تبدیل شود.
آیت ا... یعقوبی گفت: در ماه مبارک رمضان یک ماه روز می گیریم تا فطرت ما شکوفاتر و معطر شود؛ ایشان افزود: روز عید سعید فطر روز پیروزی فطرت بر طبیعت است.

وی با اشاره به روایتی از امیرمومنان علی علیه السلام بیان داشت: این روز برای کسی عید است که خداوند روز ها و نماز هایش را بپذیرد و هر روز که در آن معصیت نکینم آن روز عید است.

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی؛ شب زنده داری، شکوه بندگی، مواسات و همدلی را عطیه ارزشمند ماه رمضان دانست و افزود: بحمدالله رمضان امسال شاهد رزمایش بزرگ و سراسری مواسات در سراسر کشور بودیم و مردم به ندای رهبر معظم انقلاب لبیک گفته و دیگران را در مال خویش شریک کردند.

امام جمعه مرکز استان در خطبه دوم نماز با اشاره به حدیث گهربار امیرمومنان(ع) همگان را به تقوی الهی و نظم در امور توصیه کرد و گفت: باید سرفصل زندگی ما تقوا باشد و در تمامی امور زندگی نظم و انضباط داشته باشیم تا به سعادت دین و دنیایمان نائل آئیم.

ایشان بیان داشت: در پناه نظم و انضباط زندگی ما از گزند آسیب ها و لطمات در امام خواهد ماند.

گفتنی است فطریه سال جاری برای هر نفر مبلغ هشتادهزار ریال منظور گردیده .


خروج