1399/06/09

عزاداران خطه باب الرضاع نماز ظهر عاشورا را به امامشان اقتدا کردند.

عاشورائیان باب الرضا علیه السلام، پس از اقامه عزای سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام نماز ظهر عاشورا را به امامشان اقتدا کردند.

عزاداران خطه باب الرضاع نماز ظهر عاشورا را به امامشان اقتدا کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خراسان شمالی همزمان با عاشورای حسینی با توجه به مصوبه ستاد استانی مقابله با کرونا هرچند دسته روی هیئت های مذهبی ممنوع بود، اما مردم عزادار بجنورد با حضور در جوار امامزاده سیدعباس(ع) مرکز خراسان شمالی با شور و شعور و چشمانی اشکبار و دلی اندوهگین در عزای سرور و سالار شهیدان عزاداری کردند.

 

هیئت های عزاداری هم در محل خیمه ها و حسینیه ها به اقامه عزا پرداختند و مردان، زنان، جوانان و  همه و همه با حضور عاشقانه در آیین های روز عاشورا و بستن پیشانی بندهایی که با عناوین "یا حسین"، "یا اباعبدالله"، " یا ابوالفضل العباس"، مزین شده، دوشادوش هم حضور یافته و در غم شهادت مظلوم کربلا گریستند.

 

عاشقان حضرت اباعبدالله الحسین (علیه السلام) اینک پس از گذشت چهارده قرن، همچنان فریاد "هیهات من الذله" سرمی دهند و با حرکت در مسیر آن حضرت و تحقق اهداف عاشورا گام بر می دارند و با زنده نگهداشتن عاشورای حسینی، به دشمنان اسلام گوشزد می کنند که آتش عشق حسین هرگز در دلها خاموش نخواهد شد و راه او در مبارزه با مستکبران و ظالمان عالم همچنان ادامه خواهد داشت.

 

عزاداران حسینی در هنگام اذان ظهر به یاد عاشورای سال 61 هجری، نماز ظهر عاشورا را به جماعت اقامه کردند که نماز ظهر عاشورا در مرکز خراسان شمالی به امامت نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بجنورد و در جوار امامزاده سیدعباس (ع) اقامه شد.


خروج