1399/06/10
نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی:

پیام عاشورا نترسیدن از تحریم و تهدید است

بجنورد- امام جمعه بجنورد درس کربلا برای امروز را نترسیدن از تحریم، تهدید و فشار عنوان کرد و گفت: علمدار کربلا به مسئولان ما گوشزد می‌کند که از عربده‌های آمریکا و اروپا نترسید.

پیام عاشورا نترسیدن از تحریم و تهدید است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خراسان شمالی به نقل از مهر، آیت الله یعقوبی در مراسم عاشورای حسینی در امامزاده سید عباس بجنورد اظهار کرد: کسانی که دین بدون ولایت دارند، همان کسانی هستند که در این وضعیت کرونایی می‌گویند بروید زبان خود را به ضریح بزنید و ضریح را لیس بزنید و هیچ اتفاقی هم برای شما نمی‌افتد.

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی ادامه داد: پیام این‌گونه اقدامات و حرکات ناشایست به دنیا، بی‌عقلی یک انسان دین‌دار است و می‌بینیم دنیا هم ما را برای برخی از کارها مسخره می‌کند.

وی افزود: وقتی مرجع تقلیدی مانند امام و رهبر معظم انقلاب می‌گویند من صد درصد تابع پروتکل‌های بهداشتی بوده و هرچه مسؤولان بهداشتی می‌گویند عمل می‌کنم و دیدیم که عمل کرده و می‌کند؛ به‌گونه‌ای که حتی یک‌تنه عزاداری می‌کند، دیگر انجام چنین اقدامات ناشایست و نادیده گرفتن پروتکل‌های بهداشتی به‌هیچ‌عنوان پذیرفتنی نیست.

امام جمعه بجنورد دیانت و عقلانیت را دو موضوع درهم آمیخته دانست و گفت: افرادی که پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کنند عقلانیت ندارد و دل آن‌ها تنها به پوسته دین خوش است در حالی که هسته دیانت را پیدا نکرده‌اند.

ایشان درس کربلا برای امروز را نترسیدن از تحریم، تهدید و فشار عنوان کرد و بیان داشت: علمدار کربلا به مسئولان ما گوشزد می‌کند که از عربده‌های آمریکا و اروپا نترسید زیرا این‌ها توخالی بوده و هیچ غلطی نمی‌توانند بکنند و این پیام عاشورا است.

وی افزود: کسانی که می‌گویند امام حسین (ع) در کربلا برای مذاکره رفت و مذاکره کرد، عاشورا را کج فهمیده‌اند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان در انتها گفت: مسئولان اقتصاد را به حوادث بیرون از کشور پیوند نزنند که در آمریکا چه کسی بر روی کار می‌آید زیرا هر کس بیاید یک هدف دارد و آن نابودی انقلاب است که البته نتوانسته و نمی‌توانند.


خروج