1399/04/07

علمای اهل تسنن خراسان شمالی: «حقوق بشر آمریکایی» سراسر ظلم به کشورهاست

علما و روحانیون اهل تسنن خراسان شمالی طی بیانیه‌ای، هفته حقوق بشر آمریکایی را فرصت مغتنمی برای بازگویی جنایت‌های استکبار جهانی علیه ملت ایران خواندند و حقوق بشر آمریکایی را سراسر ظلم به کشورها دانستند.

علمای اهل تسنن خراسان شمالی: «حقوق بشر آمریکایی» سراسر ظلم به کشورهاست

 علماء و روحانیون اهل سنت خراسان شمالی با صدور بیانیه‌ای، هفته حقوق بشر آمریکایی را، فرصتی مغتنم برای بازگویی جنایت‌های آمریکای تروریست پرور علیه ملت ایران دانستند.

در این بیانیه آمده است: «از ابتدای پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، دشمنان نظام و در رأس آنها آمریکای جنایتکار تلاش پلیدی را آغاز کردند تا با استفاده از ترور، سوءقصد، جنگ‌افروزی، تحریم و هر روش غیرانسانی دیگر به این نظام ضربه وارد کنند و به معنای واقعی کلمه حقوق بشر از نگاه آمریکا با آن سابقه درخشان تاریخی این کشور سراسر پلیدی تنها یک چیز است و آن‌هم نگاهی سراسر ظلم به سایر کشورهاست.

نقض حقوق بشر و جنایت علیه بشریت، جز لاینفک ساختار و کارکرد رژیم منحوس آمریکاست و سران استکبار جهانی در حالی دم از حقوق بشر می‌زنند که خود بزرگ‌ترین ناقض حقوق بشر در جهان هستند و این بارها برای ملت‌های دنیا در جنایت و کشتار مسلمانان بی‌گناه در کشورهای سوریه، عراق، افغانستان و ... ثابت‌شده است.

اگرچه آمریکا از هر دسیسه و حربه رسانه‌ای سعی کرده است تا ناقض بودن حقوق بشری خود را پنهان کند ولی هر وجدان بیدار و آگاهی می‌داند، آمریکا خود بزرگ‌ترین مروج تبعیض‌های دینی و نژادی در جهان است که درحادثه اخیر؛ کشته شدن شهروند سیاه‌پوست آمریکایی (جورج فلوید) توسط پلیس سفیدپوست، این تبعیض را بر همه‌ی مردم دنیا ثابت نمود.

نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، امروزه تنها کشوری است که دموکراسی به معنای واقعی در آن وجود دارد و ملت آن باوجود مذاهب و قومیت‌های مختلف از حقوق یکسان برخوردارند و این برای ما افتخار و جای خوشحالی دارد».

در پایان این بیانیه، ائمه جمعه و جماعت مساجد، مدیران و مدرسین مدارس علمیه اهل سنت خراسان شمالی تصریح کرده‌اند: «ما علمای اهل سنت استان بر خود وظیفه می‌دانیم، بیش‌ازپیش اقدامات مذبوحانه تروریستی استکبار جهانی و صهیونیست جهان‌خوار و دیگر مزدورانشان را در برپایی فتنه و ایجاد جنگ‌های داخلی در کشورهای اسلامی محکوم نماییم و به کافران و شیاطین کنونی اعلام بداریم که همچنان پشتیبان رهبر عزیزمان حضرت آیت‌الله امام خامنه‌ای (مدظله‌العالی) هستیم و خواهیم ماند و هرگز به دشمنان اجازه تعرض به کشورمان را نخواهیم داد».


خروج