1399/06/08
مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در هلال احمر خراسان رضوی:

زندگی و شهادت شهید رجایی و باهنر عباس گونه بود.

مراسم گرامیداشت شهدای هشتم شهریور در جوار سیدعباس بن موسی بن جعفر علیهم السلام بجنورد برگزار شد.

زندگی و شهادت شهید رجایی و باهنر عباس گونه بود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خراسان شمالی مراسم گرامیداشت یادوخاطره شهدای والامقام هشتم شهریور همزمان در شب تاسوعا در جوار گلزار شهدای گلگون کفن بجنورد برگزار شد.

حجت الاسلام اسدی؛ مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر خراسان رضوی بعنوان سخنران محوری این مراسم با اشاره به شخصیت بی نظیر و استثنایی شهیدان رجایی و باهنر بیان داشت: باید مدیران جامعه اسلامی در ولایتمداری، اطلاعت پذیری و خدمت رسانی بی منت به مردم رجایی گونه مدیریت کنند و خود را منطبق با ویژگی ها و خصایص آنها کنند و این هدفی بود که آن شهیدان عزیز به خاطرش جانشان را نثار کردند.

ایشان با اشاره به تاسوعای حسینی و شب شهادت علمدار دشت کربلا، هدف از بازگویی تاریخ کربلا و رشادت های حضرت ابالفضل ع را نه فقط اشک ریختن صرف و ابراز احساسات بلکه درس گرفتن از ولایتمداری، ایثارگری و اطلاعت پذیری آن حضرت نسبت به امامش دانست.

وی با بیان اینکه مطالعه تاریخ سه مرحله نقل، تحلیل و تطبیق را شامل می شود گفت:  هدف از واگویی تاریخ کربلا این است که شرایط آن روز را با شرایط کنونی خود منطبق کنیم و عباس گونه و متواضعانه علمدار و پرچمدار ولی زمان خود باشیم و سرباز پا در رکاب امام خود باشیم.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در هلال احمر خراسان رضوی گفت: هدف از برشمردن فضایل اخلاقی حضرت عباس این است که به خود تلنگری زده باشیم و جایگاه خود را بعنوان یک سرباز در جامعه کنونی بیابیم.

حجت الاسلام اسدی انطباق شرایط کنونی با دوران پاک و استثنایی دوران دفاع مقدس را یکی ازدیگر از وظایف مسئولین دانست و گفت: مسئولین باید وظایف خود نسبت به مردمی که آنها را از زندانهای سیاه ستمشاهی به کرسی مسئولیت نشانده؛ شناخته و دین خود را نسبت به اسلام، انقلاب و اهل بیت ادا کنند.

ایشان تصریح کرد زندگی شهید رجایی و باهنر برای همگان علی الخصوص مدیران درس آموز است و اگر لحظه لحظه منش و روش آن شهیدان را سرلوحه کار خودمان قرار دهیم یقینا بسیاری از مشکلات فعلی نخواهیم داشت و مردم نسبت به نظام و انقلاب دلگرم تر خواهند شد.

وی بیان داشت: اگر بخواهیم خودمان را با شاخص های ادب، تواضع و ایثارگری حضرت عباس منطبق کنیم ، مصداق عینی و بارز آن همین شهدا، سرداران بزرگ و پرچمداران دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم هستند.

سخنران مراسم محوری اظهار داشت: بسیاری از مشکلات و معضلات کنونی را دشمنان دین و دشمنان حضرت عباس برای ما ایجاد می کنند تا تفکر حسینی و عباسی بر جامعه طنین انداز نشود.

حج الاسلام اسدی افزود: آنچنان که حضرت ابوالفضل علیه السلام تا نفس آخر پای امام و مولایش ایستاد و جانفشانی کرد ماهم باید پای آرمانهای انقلاب و ولی زمانمان بایستیم و این را با جان و قلبمان باور کنیم که کل یوم عاشورا و کل ارض کربلا.

در ادامه این مراسم که در جوار گلزار شهدای گلگون کفن شهرستان بجنورد برگزار گردید، مداحان اهل بیت در مدح علمدار دشت کربلا حضرت ابوالفضل العباس ع نوحه سرایی و مداحی پرداختند.


خروج