1399/06/17

توزیع بیش از ۴ هزار بسته غذایی از محل موقوفات و کمک‌های مردمی در خراسان شمالی

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان شمالی با اشاره به کمک های مردمی و عواید موقوفات گفت: ۳ هزار و ۷۷۰ سبد غذایی، ۱۰ هزار و ۵۰۰ مورد اقلام بهداشتی از محل عواید موقوفات و ۳۰۰ سبد غذایی و ۱۱ هزار و ۸۰۰ مورد اقلام بهداشتی از مشارکت‌های مردمی در استان توزیع شد.

توزیع بیش از ۴ هزار بسته غذایی از محل موقوفات و کمک‌های مردمی در خراسان شمالی

به نقل از روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان شمالی، حجت‌الاسلام عظیم آسوده با بیان این که از محل عواید موقوفات، ۳ هزار و ۷۷۰ سبد غذایی، ۶۰ هزار و ۵۰۰ پرس غذای گرم و ۱۰ هزار و ۵۰۰ مورد اقلام بهداشتی شامل مواد ضدعفونی‌کننده و ماسک تهیه و توزیع شد، اظهار کرد: از محل طرح مشارکت‌های مردمی نیز ۳۰۰ سبد غذایی، ۹۰ هزار و ۳۰۰ پرس غذای گرم و ۱۱ هزار و ۸۰۰ مورد اقلام بهداشتی توزیع شد.

وی خاطرنشان کرد: طرح شمیم حسینی در قالب کمک به هیئت‌های مذهبی امسال در ۶ بقعه متبرکه استان اجرا شد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان شمالی گفت: تاکنون ۲۰۰ هزار عدد ماسک رایگان با همکاری نیکوکاران بین مردم این استان ۸۶۳ هزارنفری به‌طور رایگان توزیع‌شده است.

وی اظهار داشت: همچنین از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون پنج هزار لیتر مواد ضدعفونی رایگان در اختیار اقشار نیازمند قرارگرفته است.

آسوده افزود: در این بازه زمانی نیز ۲۱ هزار و ۳۰۰ عدد ماسک ۲ لایه بین عزاداران حسینی در سطح استان توزیع شد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان شمالی همچنین گفت: از آغاز طرح رزمایش مواسات و همدلی تاکنون چهار هزار و ۷۰ سبد معیشتی بین نیازمندان استان توزیع‌شده است.

وی اظهار داشت: در ایام عزاداری اباعبدالله الحسین (ع) نیز ۱۵۰ هزار و ۳۰۰ غذای گرم در تمامی مناطق استان بین نیازمندان توزیع شد.

آسوده در رابطه با منابع مالی این کمک‌ها بیان کرد: بسته‌های غذایی از محل موقوفات مرتبط تهیه‌شده است که با همکاری کمیته امداد، مردم و خیرین به‌دست نیازمندان رسیده است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان شمالی تأکید کرد: توزیع بسته‌های غذایی در راستای رزمایش مواسات و همدلی بوده است که امیدواریم با ادامه کمک‌های مردمی، کمک به نیازمندان نیز ادامه داشته باشد.

وی گفت: هرچند شیوع ویروس کرونا مشکلات زیادی را در جامعه ایجاد کرده، اما ما شاهد کمک‌های خوب مردم به محرومان هستیم.

رزمایش مواسات و همدلی درپی سخنان رهبر معظم انقلاب در نیمه شعبان امسال در خصوص کمک به اقشار نیازمند و آسیب‌دیده از کرونا و پرهیز از موازی کاری دستگاه‌های مربوطه اجراشده است.


خروج