1399/06/17

لزوم تقویت همکاری نهادهای انقلابی برای خدمت به مردم

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی گفت: همکاری بین نهادهای انقلابی و ولایی باید بیش از پیش تقویت شود تا خدمات‌دهی به مردم بیشتر و بهتر شود.

لزوم تقویت همکاری نهادهای انقلابی برای خدمت به مردم

به نقل از روابط عمومی دفتر نماینده ولی‌فقیه در خراسان شمالی، حجت‌الاسلام‌والمسلمین ابوالقاسم یعقوبی در آیین افتتاحیه مرکز نیکوکاری امام رضا (ع) کانون‌های خدمت رضوی خراسان شمالی، با گرامیداشت ماه محرم، اظهار کرد: حرکت عاشورایی امام حسین (ع)، حرکتی فرهنگی بود که باعث شد نگرش جدیدی در جامعه به وجود بیاید.

وی بابیان اینکه عاشورا درواقع بازخوانی جریان غدیر بود، افزود: اگر عاشورا نبود امروز نامی از غدیر و ولایت هم نبود؛ ازاین‌رو باید گفت عاشورا و محرم، غدیر و بهره‌گیری از نعمت ولایت را جهانی کرد.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان شمالی در ادامه با اشاره به اینکه یکی از درس‌های عاشورا نیکوکاری است، اضافه کرد: از نخستین آموزه‌های مکتب اهل‌بیت (ع) و سیره ائمه اطهار (ع) نیکوکاری و احسان به دیگران و خلق‌الله است.

وی بابیان اینکه اهل‌بیت (ع) در کنار دعوت مردم به دین‌داری، معیشت و زندگی مردم را هم می‌دیدند و آن‌ها را تکریم می‌کردند، اظهار کرد: در زندگی اهل‌بیت فرهنگ نیکوکاری به‌تمام‌معنا متجلی شده است تا حدی که در احوالات امام علی (ع) آمده که قرض می‌کردند تا به مردم و نیازمندان کمک کنند.

امام‌جمعه بجنورد با تأکید بر اینکه باید نیکوکاری در فرهنگ جامعه ما نهادینه شود، افزود: اگر نیکوکاری در جامعه بیشتر نهادینه شود در آن صورت توانگران و مردمی که دستشان به دهانشان می‌رسد بیشتر به فکر نیازمندان بوده و تنها خود را نمی‌بینند.

وی بابیان اینکه کمک به نیازمندان باید به‌صورت همگانی و بدون خط‌کشی باشد، خاطرنشان کرد: نباید در کمک به نیازمندان بگوییم به کسی کمک می‌کنیم که مثلاً مسجدی و یا نمازخوان باشد بلکه باید به همه افراد کمک شود.

رئیس شورای فرهنگ عمومی خراسان شمالی تصریح کرد: درواقع اصل نیکوکاری به‌خودی‌خود ارزشمند بوده و نباید به مخاطب نگاه کرد؛ مانند بارانی که به زمین می‌ریزد و اثر خود را دارد فارغ از اینکه محل ریزش آن به چه کسی تعلق دارد.

وی با تأکید بر اینکه باید در کارها و اقدامات مرتبط با نیکوکاری، پیوست فرهنگی دیده شود، افزود: پیوست فرهنگی در طرح‌های توسعه‌ای مختلف زمینه‌ساز تداوم آن است.

امام‌جمعه بجنورد با اشاره به همکاری کمیته امداد و آستان قدس در راه‌اندازی مرکز نیکوکاری، گفت: پیوند بین این دو نهاد مقدس مایه رشد است و همکاری بین نهادهای انقلابی و ولایی باید بیش‌ازپیش تقویت شود تا خدمات‌دهی به مردم بیشتر و بهتر شود.


خروج