1399/07/02

امیدآفرینی جهاد برتر کشور است / لزوم قدرشناسی از مردم با خدمتگزاری

فرمانده سپاه جواد الائمه خراسان شمالی امید آفرینی را جهاد برتر امروز در کشور بیان کرد و گفت: مردم در تمامی صحنه‌های حمایت از نظام حضور دارند و پای‌کار هستند پس قدرشناسی از آنان با خدمتگزاری میسر است.

امیدآفرینی جهاد برتر کشور است / لزوم قدرشناسی از مردم با خدمتگزاری

 ابوالقاسم چمن در همایش گفتمان مقاومت با اشاره به سخنان روز گذشته رهبر انقلاب اظهار کرد: بیانات مقام معظم رهبری به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس امسال همچون منشوری برای بازخوانی دفاع مقدس بود.

وی با تأکید بر لزوم مرور نکات دفاع مقدس از بیان رهبر انقلاب تصریح کرد: انقلاب اسلامی و عاشورای امام حسین شباهت‌های فراوانی دارند که از جمله آن تجلی یافتن زیبایی‌های دفاع از حرم و انقلاب و جلوه گری ایثارگری‌های رزمندگان ازجمله آن است.

فرمانده سپاه جوادالائمه خراسان شمالی با اشاره به اینکه عظیمت و ابهت انقلاب اسلامی باعث شد تا دشمنان برای از بین برد آن جنگ را به راه بیندازند، افزود: استکبار پس از انقلاب اسلامی دست خود را از این کشور قطع‌شده دید و به بهانه‌های مختلف درصدد برآمد تا جنگ را علیه ملت و نظام ایران آغاز کند زیرا منافع خود را درخطر می‌دید.

وی هدایت امام را عاملی برای تبدیل جنگ تحمیلی به دفاع مقدس دانست و ادامه داد: ویژگی برجسته آن، دفاع از ارزش‌ها و مکتب است.

چمن در ادامه خاطرنشان کرد: امام با توکل بر خدا و تکیه به جوانان در مسیر دفاع مقدس گام گذاشت و این عرصه را به مسیر تضمین کننده استمرار انقلاب اسلامی تبدیل کرد.

وی با تأکید بر اینکه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس خط بطلانی بر هیمنه آمریکا و استکبار بود، تصریح کرد: گفتمان انقلاب در حال صدور به جهان است و جریان استکبار نمی‌توانند جلوی پیشرفت فزاینده انقلاب را بگیرند.

وی روحیه شهادت‌طلبی و انتخاب عزت در برابر ذلت را از جمله درس‌های امام به امت بیان کرد و گفت: دشمنان به خوبی می‌دانند که تا ولایت در نظام جمهوری اسلامی مستقر است، نمی‌توانند آسیبی به مملکت وارد کنند و در این راه تلاش می‌کنند تا با ایجاد عملیات روانی و فریب، این جایگاه را مورد خدشه قرار دهند.

فرمانده سپاه جوادالائمه خراسان شمالی همچنین بر لزوم خدمت به مردم به عنوانشان مردم تأکید کرد و افزود: این مردم در تمامی صحنه‌های حمایت از نظام حضور دارند و پای‌کار هستند پس قدرشناسی از آنان با خدمتگزاری میسر است.

وی شرایط دفاع مقدس را از وضعیت فعلی سخت‌تر توصیف کرد و گفت: دشمنان در زمان حاضر از جنبه‌های غیرنظامی به‌نظام و ملت حمله برده‌اند که ازجمله آنان حمله فرهنگی آنان در تربیت فرزندان است.

چمن ادامه داد: تربیت فرزندان با اسنادی همچون ۲۰۳۰ که سند خیانت دشمنان به ملت است، نشانه رفته است و باید نسبت به این موضوعات هوشیار بود.

وی اظهار کرد: تکیه به جوانان مشکلات کشور را حل می‌کند اما نگاه به بیرون این‌طور نیست و باید بدانیم که دفاع مقدس تمام نشده و هر هنوز در عرصه‌های مختلفی با دشمنان در حال جنگ هستیم.

فرمانده سپاه جوادالائمه خراسان شمالی در انتها امید آفرینی در جامعه را جهاد برتر امروز کشور دانست و گفت: باید به خدمت صادقانه و بی منت بپردازیم و از سردرگم شدن مردم در نهادها و ادارات جلوگیری کرد.


خروج