1399/07/10

نشست هم اندیشی شورای راهبردی مراسمات استان خراسان شمالی برگزار شد.

در آستانه فرا رسیدن مراسمات و مناسبتهای نیمه دوم سال؛ اولین نشست شورای راهبردی مراسمات و مناسبتهای استان خراسان شمالی برگزارشد.

نشست هم اندیشی شورای راهبردی مراسمات استان خراسان شمالی برگزار شد.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خراسان اولین نشست شورای راهبردی مراسمات و مناسبتهای استان خراسان شمالی پیش از ظهر امروز(9مهر)  در راستای هم اندیشی و برنامه ریزی مراسمات و مناسبتهای نیمه دوم سال جاری با در نظر گرفتن الزامات و محدودیتهای پیش رو برگزار شد.

حجت الاسلام محمدعلی سالاری؛ رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خراسان شمالی در این نشست که با حضور صاحب نظران حوزه مراسمات در مسجد بقیت الله (عج) برگزار شد؛ با اشاره به اینکه خواست بدخواهان و دشمنان انقلاب همواره تعطیلی مناسبتهای انقلاب بوده گفت: امروز در حساس ترین و خاص ترین شرایط زمانی قرار داریم و هرچه پیش می رویم پیچیدگی ها بیشتر و بیشتر می شود و عده ای نمی توانند ذوق زدگی خود را نسبت به تحت الشعاع قرار گرفتن مناسبتهای انقلاب کتمان کنند.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان با بیان اینکه تمامی مناسبتهای پیش رو را برگزار خواهیم کرد گفت: با شرایطی که عده ای خائن، ضدانقلاب و وطن فروش به دنبال مشوش کردن شرایط روانی جامعه و مشروعیت زدایی و مقبولیت زدایی از انقلاب و نظام هستند و به دنبال تحریم انتخابات ریاست جمهوری اند؛ ما نباید نسبت به زنده نگهداشتن مناسبتها و ایام ا... ها بی تفاوت باشیم چرا که پاسداشت رشادتها، ایثارگری ها و جانفشانی ها روحیه مقاومت، ایثار و شهادت طلبی را زنده نگه داشته و دست طمع جهانخواران را از این مرز و بوم دور می کند.

وی با تأکید بر اینکه نباید این نشست را کم اهمیت دانست گفت: اگر این جلسه را اتاق جنگ فکری بدانیم گزافه نگفته ایم چرا که امروز دشمن در پشت افکار و اذهان جوانان و نوجوانان ما اردو کشی کرده و رویه جنگی و دفاعی تغییر کرده.

حجت الاسلام سالاری هدف از پاسداشت مراسمات را انتقال ارزشها و مفاهیم اصیل انقلاب به نسل های جدید، فرهنگ مقاومت، ایثار و جهاد، نشان دادن عظمت ملت ایران و در صحنه نگهداشتن آنان عنوان کرد.

 ایشان اظهار داشت :مردم در برگزاری مراسمات مذهبی و انقلابی بویژه ایام محرم ثابت کردند که می شود با رعایت کامل شیوه نامه های بهداشتی مراسمات انقلابی و مذهبی را به نحو احسن اجرا کرد.

وی ضمن تأکید مجدد بر رعایت تمام موازین و دستورالعمل های ستاد ملی مبارزه با کرونا بیان داشت: نباید نسبت به حوادث پیش بینی نشده و بلایایی همچون کرونا منفعل و دست بسته بود و برگزار نکردن مراسمات و مناسبتها را بهترین راه حل عنوان کنیم.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خراسان شمالی ضمن گلایه از اعضایی که در این نشست حضور نداشتند؛ هدف از تشکیل این جلسه را تصمیم سازی و ایده یابی در حوزه مراسمات دانست و گفت: با توجه به اهمیت و ضرورت موضوع انتظار داشتیم اعضای نشست شورای راهبردی شخصا در جلسه شرکت می کردند.

ایشان بیان داشت: با تشکیل این شورا در نظر داریم قبل از برگزاری هر مراسمی ابتدا تصمیم سازی و ترسیم خط و مشی اصولی داشته باشیم و پس از اتمام برنامه ها؛ تمام زوایای مراسم مورد نقد و بررسی قرار گیرد تا به پویایی و خلاقیت در برنامه ها دست پیدا کنیم.

 


خروج