1399/04/08
آیت الله یعقوبی:

کسانی که مبنای حقوقیشان منفعت شخصی است، حق ندارند از حقوق بشر حرف بزنند

مراسم محوری هفته بازخوانی و افشای حقوق بقشر آمریکایی و همچنین گرامیداشت شهدای هفتم تیر با حضور مردم و مسئولین در بجنورد برگزار شد.

کسانی که مبنای حقوقیشان منفعت شخصی است، حق ندارند از حقوق بشر حرف بزنند

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خراسان شمالی در این مراسم که جمعی از مسئولین دستگاه قضا نیز حضور داشتند نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی با اشاره به زندگی و شخصیت شهید آیت الله دکتر بهشتی؛ مظلومیت را از شاخصه های اصلی مسئولین نظام مقدس جمهوری اسلامی برشمرد

امام جمعه بجنورد بیان داشت مظلومیت با ظلم پذیری تفاوت دارد مومن مظلوم نباید ظلم پذیر باشد و در نهایت توان باید در مقابل ظلم وجرم بایستد

ایشان با اشاره با آیه قرآن تصریح کرد:کسانی که در اوج مظلاومیت به شهادت می رسند یا از دنیا می روند خداوند خود ولی خون آنهاست وی شهید دکتر بهشتی را شهید شاخص و مظلوم انقلاب و مالک اشتر امام بیان داشته و گفت: آن شهید عزیز از ابتدای انقلاب آماج تهمت های متعدد و بی حرمتی های بسیاری قرار گرفت اما چون کوه و باطلابت در برابر تهمت ها ایستاد.

تمام هفتاد دو تن شهید این واقعه ستاره های پر فروغ و جاودان آسمان ایران اسلامی شده و راست قامتان جاودانه تاریخ ماندند.

آیت الله یعقوبی با بیان اینکه بی گناهی در مسلک و مرام ظالمکان و مستکبرین گناه بزرگی است گفت: شهدای واقعه هفتم تیر همه از ابرار بودند و گناهی نداشتند جزء صداقت،ایمان،شجاعت و ایستادگی در برابر استکبار

تیر ماه سال شصت تلخ ترین ماه در تاریخ انقلاب بوده است

نماینده ولی فقیه افزود: تیر ماه سال شصت از تلخ ترین فاجعه بار ترین ایام انقلاب اسلامی است. چرا که در حادثه غم بار انفجار دفتر مرکزی حزب جمهوری جمعی از بهترین یاران امام و انقلاب را از دست دادیم.

ایشان خاطر نشان کرد کشتار 290 مسافر بیگناه پرواز 655، ترور هفده هزار انسان بی گناه و بی دفاع، بمباران شیمیایی سر دشت و .... همه همه گوشه هایی از حقوق بشر آمریکایی است.

وی یادآور شد مبنای حقوق بشر آمریکا و غرب هوا و هوس است و هر آنچه امیال نفسانی آنها را تامین کند از دید آنها حقوق بشر است.

امام جمعه بجنورد با اشاره به بیانات مهم مقام معظم رهبری در مورد سبک زندگی؛ عقلانیت و خردمندی اخلاق و حقوق را سه اصل مهم و بن مایه های فرهنگ دینی ما برشمرد و گفت: ایم است تفاوت حقوق بشر آمریکایی با حقوق بشر اسلامی

آیت الله یعقوبی اظهار داشت کسانی مبنای حقوقیشان بر اساس منفاع شخصی شکل گرفته حق ندارد سخن از حقوق بشر بزنند. وی افزود حقوق بشر آمریکایی ویژه رفاه حال سفید پوستان تدوین شده و رنگین پوستان جامعه آمریکا بهره ای از این حقوق بشر ندارد و صرفا اساس شکل گیری جامعه آمریکا بر اساس نابود کردن حقوق بشر بوده است.

ایشان با اشاره به خوی استثماری و استعماری آمریکا تصریح کرد در طول هفتاد پنج سال ابر قدرتی آمریکا به پیش از نود کشور دنیا مستقیم یا غیر مستقیم حمله نظامی کرده و منابع و دارائی های کشور ها را به غارت برده است.

شهید بهشتی دربین یاران امام درخشندگی ویژه ای داشت و به فرموده حضرت آقا در هر جا جلسه ای بود که ایشان در جلسه شرکت کرده بود همه اعضاء گوش به سخنان ایشان داشته که چطور این جلسه را جمع بندی و نتیجه گیری می کند.

گفتنی است علاوه بر مرکز استان در شهرهای شیروان، اسفراین، آشخانه، جاجرم و راز مراسم گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هفتم تیر با حضور مردم و مسئولین برگزار شد.

 


خروج